Islom taraqqiyot banki vakillari bilan hamkorlikdagi loyihalar yuzasidan fikr almashildi
Uchrashuvda Olmaota shahridagi ITBning Mintaqaviy markazining loyihalarni boshqarish bo‘yicha mutaxassisi Alibek Kazangapov, ITBning O‘zbekistondagi vakili Husan Hasanov hamda boshqa mas’ul vakillar ishtirok etdi.
Muloqot davomida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish, qo‘shma loyihalarni amalga oshirish va ularning samaradorligini oshirish masalalarini muhokama qildi. Jumladan, transport va yo‘l infratuzilmasini rivojlantirish, qishloq hududlarni kompleks va barqaror rivojlantirish yo‘nalishida olib borilayotgan loyihalarni qo‘llab-quvvatlash, ijtimoiy ahamiyatli hamda iqtisodiy jihatdan samarali loyihalar ko‘lamini kengaytirish yuzasidan fikr almashildi.
Xususan, ITB bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish”, “Qishloq joylarni kompleks rivojlantirish”, “Kichik va oʻrta korxonalarning iqtisodiy barqarorligini mustahkamlash (SERVE)” loyihalarining amalga oshirilishi holatiga alohida to‘xtalib o‘tildi.
Muzokaralar yakunida tomonlar samarali hamkorlikni rivojlantirish, belgilangan maqsadlarga erishishda tizimli va jadal hamkorlik olib borish hamda o‘zaro fikrlar almashinuvi jarayonlarini kengaytirishga kelishib oldi.

Views exchanged on joint projects with Islamic Development Bank representatives
The meeting was attended by Alibek Kazangapov, Project Management Specialist of the IsDB Regional Center in Almaty, IsDB Representative in Uzbekistan Husan Hasanov, and other responsible representatives.
During the dialogue, the parties discussed issues of further developing mutually beneficial cooperation, implementing joint projects, and increasing their effectiveness. In particular, views were exchanged on supporting projects aimed at developing transport and road infrastructure, comprehensive and sustainable development of rural areas, and expanding the scope of socially significant and economically effective projects.
In particular, special attention was given to the current status of implementation of projects being carried out in collaboration with the IDB, namely "Sustainable Rural Development," "Integrated Rural Development," and "Strengthening the Economic Stability of Small and Medium Enterprises (SERVE)."
At the conclusion of the negotiations, the parties agreed to develop effective cooperation, conduct systematic and intensive collaboration in achieving the set goals, and expand the processes of mutual exchange of ideas.